Zimny napoj na lato

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim przypadku doskonale kontrolują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub te kruszonego lodu. W internecie oraz książkach kucharskich można odnaleźć mnóstwo wzorów na ciekawe napoje tego typie. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale o nauczyć się czynić je samemu. Istnieje ostatnie nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale jeszcze lepsze. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wejdą z wizytą w jakikolwiek upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest tenże o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można zakupić o jakiejś porze roku, nie tylko latem, a mleko to fakt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedyne z najtańszych produktów na zbytu. Otrzymany napój jest miły, pyszny i zdrowy - wszak każdy gęsty koktajl można mieć jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym sposobem koktajlu stanowi tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej wykonywać go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i tanie na wszelkim stoisku. Optymalnym lekarstwem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta szczególna książka będzie przyjemnym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Oczywiście można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zrobiony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! I że brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. A co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - mówię z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i gotowe produkty to ciągle nie wszystko. Trzeba posiadać prawi sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z odpowiedniej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu jest mnóstwo takich produktów oraz o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który tak zaspokoi nasze wymagania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który sprawi się nie wyłącznie do deserów owocowych, ale również na dowód do robienia mrożonej kawy.