Uklad rozrodczy zenski ciaza

Witam dobrze w innym artykule, w jakim przyjrzymy się strukturze ludzkiego ciała. W nowoczesnym krótkim tekście poznamy tajemnice żeńskiego układu rozrodczego i dowiemy się, jak on chodzi. Zapraszam do pozycji.
Z uwagi na środowisko rozmieszczenia, żeńskie płciowe narządy daje się na oficjalne i wewnętrzne. Do ostatnich innych zaliczamy, kiedy można się domyślać, jajowody, jajniki, pochwę, oraz macicę. Zdecydowanie więcej jest jednak narządów zewnętrznych, więc nie będziemy się im patrzeć zbyt szczegółowo.
Jajowodem nazywamy przewód, którego średnia długość wynosi około jedenastu centymetrów. Biegnie on od rogu macicy do indywidualnego jajnika. Ponieważ osoba ma dwa jajniki, występują i dwa jajowody. Niestety, coraz częściej znajduje się w bieżących czasach nowotwór tego procesu. A właśnie istotne jest, aby wykonywać regularnie badanie zwane sono (badanie drożności jajowodów).
Jajniki są gonadami, czyli narządami o podobnej pracy do męskich jąder. Dają one komórki jajowe, których celem istnienia, jest pokrycie za pomocą męskiego plemnika. Jajnik ma zazwyczaj kształt spłaszczonej elipsoidy. Jego maksymalna masa ma jeden dekagram.
Macica jest członkiem, w którym przeprowadza się rozwój embrionalny dziecka. Ma kształt podobny do gruszki. Kobieta, która nie miała ponad szansie narodzić dziecka, ma macicę o długości około siedmiu centymetrów i wielkości czterech w najdalszym miejscu. Masa narządu nie powinna przekraczać siedemdziesięciu pięciu gramów.
Ostatnim narządem, jaki dziś opiszemy, jest pochwa. To mięśniowo-błoniasty przewód, bardzo podatny. Łączy macicę z przedsionkiem pochwy, czyli częścią sromu. Zatem do niej przynoszone jest nasienie. Pochwa obejmuje męskie prącie podczas kopulacji.
To końcu, jeżeli szuka o żeńskie narządy rozrodcze. Do ustalenia w kolejnym artykule.