Strona firmowa lg

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najszczęśliwsze okresy życia każdej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Stanowi toż dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w właściwym stylu a także w niezwykły sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo mocno, praktycznie z dnia na doba, a pierwsze bicie serca jest realne do zrozumienia już w 21 dniu ciąży.

Na początku serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi ostatnie bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle silne (całe 6 mm), iż będzie silna je dostrzec w badaniach USG. Niestety, nadal będzie ale za małe, by docenić jego ważny rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie poczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli szuka o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalnej aparatury, jaka istnieje w stanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serca, przy wykorzystaniu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ostatni czynnik – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez wszystek okres ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Stanowił ostatnie dlatego znak dla utrzymującego się organizmu dziecka, że także nie pora na samodzielne oddychanie, należy za to skoncentrować się na dobrym rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w sumie rozwinięte właśnie w sezonie porodu. Z tego sezonu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie legalne w dowolnej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.