Sprzet uszkodzony w transporcie

Bezrobotni, zapisani w urzędach pracy mogą mieć na 40 tys. zł dotacji, że zdecydują się na start działalności gospodarczej. Metoda nie jest za skomplikowana, a wysokość dofinansowania zachęca do podjęcia ryzyka.

Jednak, aby rozpoczęta praca przyniosła oczekiwany rezultat należy prawidłowo się przygotować. Wybierając branżę, sporządzając biznesplan należy uwzględnić wszystkie obciążenia publicznoprawne jakie trzeba będzie wydawać i dodatkowe obostrzenia płynące z ustaw podatkowych.

ghg 262

Dokonując rejestracji należy precyzyjnie określić rodzaj prac gospodarczej która będzie wiedziona, formę opodatkowania oraz zapisać się do ZUS. Mając uprawnienia do płacenia składek na preferencyjnych warunkach w tekstu ZUA należy wpisać symbol 05700. Niższe raty na ZUS można opłacać przez 24 miesiące.

Rodzaj prac gospodarczej, prowadzonej na rzecz osób fizycznych określi czas instalacji kasy fiskalnej. W pewnych przypadkach kasę należy zainstalować przed dokonaniem pierwszej sprzedaży, w pozostałych w określonym terminie, natomiast w tamtych przypadkach po osiągnięciu określonego obrotu. Dlatego już wcześniej trzeba rozglądnąć się za dobrym urządzeniem. Kraków kasy fiskalne oferuje szeroki wachlarz typów urządzeń fiskalnych, odpowiednio dobranych do wybranych branż.

Rejestracja kasy fiskalnej przebiega dwuetapowo. Najpierw należy poinformować właściwy urząd skarbowy o zamiarze instalacji fiskalnej – czas tenże nie jest wskazany, tak więc zawiadomienie można schować w urzędzie nawet dzień przed instalacją. Następnie w ciągu 7 dniu po instalacji, należy poinformować urząd, że kasa została zainstalowana. Jeżeli kasę fiskalną zainstalowano w właściwym terminie, złożono stosowne dokumenty do urzędu można się starać o zwrot poniesionego nakładzie na zakup, w wysokości 700 zł, nie więcej jednak niż 90% wartości kasy.

Kolejna ważna decyzja dotyczy podatku VAT. W niektórych wypadkach warto zarejestrować się jako podatnik VAT, czasami wskazana jest zwłoka przynajmniej do punktu przekroczenia określonych obrotów – tj. 150.000 zł. W wybranych branżach, np. handel paliwami lub metalami szlachetnymi nie jest ofercie z wzięcia ze zwolnienia, to z dniem rejestracji działalności gospodarczej należy zapisać się na druku VAT-R.