Przenosnik liniowy

Samymi z najczęściej używanych urządzeń do transportu oraz dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy spożywa w właściwie wszystkim zakładzie produkującym suche mieszanki, tylko nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest zdecydowanie dużo również nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest narzędziem, które wykonywa do transportowania przeróżnych pyłów, od bardzo miałkich do ziaren o wysokiej granulacji. Dzięki temu jego wykorzystania są bardzo wysokie. Ponadto dodatkowym atutem tego podejścia jest fakt, iż transport tychże pyłów rozgrywać się może również w stopniu, kiedy i pod dowolnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Ważne spośród nich przedstawiają się większą przewagą i - co za tym chodzi - większą wydajnością. Jeśli zaś chodzi o przenośniki korytowe to ich dużym plusem jest fakt, że pozwolą na deski dojazd do przenośnika co z zmian jest konieczne w spraw, gdy chcemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe używa się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Dobrze dobrane produkty oraz specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego dania oraz niezawodność, chociażby w sukcesie przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Dużym jest, że przenośniki ślimakowe wciąż są wykonywane razem z specjalnymi wytycznymi podanymi przez użytkownika. Szczególnie istotą sprawą jest długość i wielkość urządzenia, ale także umiejscowienie wlotu i wylotu oraz ustalenie kąta nachylenia. Często komponuje się wersje wzmocnione podajników ze względu na pozycję dania w szczególnie trudnych warunkach.

Dobrym jest szeroka skala obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je znaleźć zarówno w betoniarniach, przy piecach grzewczych kiedy natomiast w sektorze spożywczym. Bardzo często ma się z nich w trakcie obróbki zboża, na dowód do jego przewidywania istniej również czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie sięgają także hodowcy, którzy przy ich zachowaniu mieszają i stosują suchą karmę zwierzętom.