Program symfonia jako wsparcie dla malych firm

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej może być ciekawą alternatywą na obecnie niestabilnym rynku pracy. Należy jednak pamiętać, że własna firma to oprócz satysfakcji zawodowej i finansowej, również olbrzymia odpowiedzialność i konieczność zmierzenia się z wieloma trudnościami i obowiązkami.

Dziedziną, która przysparza przedsiębiorcom najwięcej problemów, jest oczywiście księgowość i wszystkie aspekty związane z rozliczeniami działania firmy. Nierzadko brak rozeznania w prowadzeniu księgowości, połączony ze strachem przed ogromem przepisów regulujących prowadzenie własnej firmy, skutecznie odstrasza przyszłych przedsiębiorców od rozpoczęcia przygody z własnym biznesem.
Właśnie do osób prowadzących działalność gospodarczą dedykowany jest szereg narzędzi dostępnych w systemie Symfonia. System ten w znaczący sposób ułatwia wykonywanie wielu czynności, oszczędza czas i pozwala skupić się na tym, co najważniejsze – rozwijaniu swojej firmy. Ponadto nieskomplikowana obsługa oraz duża popularność systemu gwarantuje, że zarówno właściciel, jak i zatrudnieni pracownicy, bardzo szybko w pełni zaczną korzystać z wszelkich udogodnień, jakie niesie za sobą korzystanie z Symfonii.
Dla niedużych podmiotów gospodarczych idealnym narzędziem będzie program Symfonia Mała Księgowość. Jest on skierowany do osób prowadzących księgowość uproszczoną. Dzięki niemu usprawnimy prowadzenie ewidencji oraz obsługę rozliczeń zarówno z ZUS, jak i podatkowych. Dla wielu osób dużym plusem będzie również kompatybilność Symfonii z programem Płatnik. Decydując się na oprogramowanie Symfonia, mamy również pewność, że wraz z rozwojem firmy będziemy mogli dokupywać kolejne moduły, takie jak np. Handel, Faktura czy Kadry i Płace, między którymi możemy bezproblemowo przesyłać dane, jeszcze bardziej upraszczając ich przepływ.
Program jest dostosowany do rozliczania różnych form ewidencji prowadzonej działalności gospodarczej, zarówno jeśli chodzi o podatek dochodowy jak i rozliczenia VAT. Obsługuje również transakcje wewnątrz unijne, pozwala prowadzić księgowość dla wielu działalności gospodarczych podatnika oraz rozliczać inne źródła przychodów (najem, dzierżawa).
Decydując się na oprogramowanie Symfonia, mają Państwo pewność, że wraz z rozwojem firmy, będą mieli dostęp do szeregu dodatkowych modułów, które skutecznie wpierają działalność tysięcy firm w całej Polsce.