Power sezon 3

Droga na rowerze to dziwny sport, który ma znajomych zwolenników w prawie każdej kategorii wiekowej. Większość rowerzystów używa jednośladów tylko w momencie wiosennym, jak duży i praktyczny rozwiązanie dostępu do grupy i praktyce, przecież w zimie, z okazji utrudnionych warunków na linii, chcą spośród nich zrezygnować na praca samochodów i komunikacji miejskiej. Jednak odpowiednie przygotowanie roweru i siebie do dostosowujących się warunków na liniach, można z osiągnięciem i zabawą używać jednośladów przez wszystek rok, nie lecz w okresie rowerowym. W co to warto się wyposażyć, aby jazda na pojeździe była wygodna zarówno w zimie?

Odpowiednia odzież. Nie dysponuję na pamięci ciepłego płaszcza czy kurtki, wręcz przeciwnie. Zwykła kurta spowoduje, że (szczególnie podczas przemieszczania rowerem sporej części kilometrów) nasze ciało dość bardzo się spoci, a schnący pod kurtką pot będzie skutecznie szedł do wychłodzenia ciała. Najkorzystniejszym rozwiązaniem w takiej jakości będzie wyposażenie się w bieliznę termoaktywną. Jej założeniem jest prowadzenie nadmiar pary wodnej i wilgoci z naszego ciała, dzięki czemu nie będziemy mieli poczucia przemoczenia i tym jedynym nie będziemy postrzegaliśmy chłodu. Dodatkowo niektóre bielizny termoaktywne mają wszytą swego rodzaju membranę, która ma chronić organizm przez zimnym wiatrem. Należy też zaopatrzyć się w ciepłe buty również żyć potrafi dodatkową parę skarpet. Osobiście polecam skarpety z jak najszybszej procentowo zawartości wełny, dzięki czemu nie będziemy czuć chłodu. Warto również myśleć o rękawicach rowerowych. Dobre firmy świadczą dwuwarstwowe rękawice: pierwsza warstwa jest wtedy wodoodporna, i pozostała skutecznie zatrzymuje ciepło w dłoniach. Przygotowanie roweru. Tak toż jak samochód, rower również potrzebuje specjalnego, zimowego osprzętu, który dostarczy nam korzystną i estetyczną podróż. Przede pełnym są to zimowe opony i błotniki, a jeszcze, w skrajnych warunkach, łańcuch. Nie wolno też zapominać o tym, iż w zimie zmrok zapada o znacznie szybciej, dlatego konieczne będzie specjalne oświetlenie i odblaski.

Mam szansę, że powyższy poradnik uświadomił niezdecydowanych rowerzystów, że czas rowerowy nic nie dokonuje się wraz z opadem pierwszego śniegu oraz pomógł w zdecydowaniu, jakich akcesoriów potrzebujemy, by bezpiecznie mieć spośród tego surowca transportu niezależnie od pogody. Bo przecież jazda na rowerze wówczas nie tylko świetna zabawa, to jednocześnie sport, dzięki któremu na dłużej pozostaniemy sprawni.