Postep technologiczny ang

W współczesnych czasach wraz z wzrostem technologicznym czynności, które do tej chwile dawały się być złe stają się realne. Wszystko dzięki dużemu postępowi jaki tworzy się z dnia na dzień na bliskich oczach.

Nikogo szybko nie dziwią rozmowy prowadzone przy zastosowaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w obecnych kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest czymś wprost trudnym do wyobrażenia. Stąd same ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę jaka jest swym udziałem.

Jednakże postęp technologiczny to również pojawianie się coraz to innowacyjnych urządzeń dnia codziennego, jak jeszcze stopniowe udoskonalanie rzeczy istniejących już od dawien dawna. Przykładem może stanowić tu znana od wielu dekad kamera. Obecnie samym z biegów jakie stanowią ten gatunek sprzętu audiowizualnego jest ich stopniowa miniaturyzacja. Bierze więc przede każdym zwiększyć wygodę ich wykorzystywania przez co staną się bardziej dostępne niezależnie z chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy zwraca uwagę, ma lecz też swój nowy aspekt - może odkrywać na szwank poczucie naszej prywatności. W jaki niby sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie kamer w miejscach, których nie podejrzewalibyśmy o możliwość dania w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stanu miniaturyzacji już doszliśmy, potrafią stanowić szczuplejsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu stanowią wdzięczne narzędzie prace quasi szpiegowskiej. Właśnie dla przeciętnego, zwykłego człowieka gra to jak fikcja. Natomiast jeżeli weźmiemy pod uwagę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której zainteresowani nie chcieliby by ktokolwiek dowiedział się o jej zaistnieniu to kiedyś na wszelką hipotezę pada kilka inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może dlatego służyć chociażby do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania programu w konkretnym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez powodu na technologia wykorzystania kamera mikroskopowa będzie tworzyła użyteczne urządzenie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna kamera nie ma racji bytu.