Planowana ciaza w wieku 17 lat

W czasie, kiedy staramy się z polskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest niebezpiecznym oczekiwaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i przygotowały go, aby jak już powiadomić rodzinę oraz mężczyzn o rychłym zwiększeniu się rodziny. Ale często sprowadza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie jesteśmy w ciąży. Nie zginajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jedne zasadzie działają testy ciążowe przydatne w aptece. Ich działanie jest bowiem bardzo naturalne. Liczy na wykryciu hormony HCG (robionego w sukcesie nastąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo ubogie w obsłudze i zarazem bardzo wrażliwe, dlatego należy je przyjmować razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wychodzić z kilku czynników:

przeterminowanie – tak samo jak jakichś nowych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych także nie należy używać po upływie terminu ważności. To ponieważ jego pozycje mogą stanowić zaburzone, a rezultat będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na produkt testu ciążowego nie chociaż jego ważne zrobienie oraz odczekany okres od momentu ewentualnego zapłodnienia. Oczywiste są również choroby kobiety, używane przez nią leki i wiek. Tak więc, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sprawy powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bowiem w ich sukcesu test może wykazywać ciążę, do której właśnie faktycznie nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego działaniu, wyszedł ujemny. Może wtedy oznaczać, że trafiło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ może istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie bogata stwierdzić ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie pewien ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby być większą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy myśleć o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne i dla większej pewności należy udać się do specjalisty i sprawić dodatkowe badania. Jednakże w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie i na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą zajść w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.