Pisanie tekstow pozycjonujacych

Wielu początkujących webmasterów szuka w internecie odpowiedzi na pytanie jak powinno się w skuteczny sposób pisać teksty, które wypozycjonują ich witryny w wyszukiwarkach typu Google czy Bing. Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę pisząc precle i opisy do katalogów? Zadbać trzeba na przykład o to, aby w tytule takiego artykułu czy opisu znajdowała się fraza kluczowa, którą zamierzasz wypozycjonować. Ważną rzeczą oprócz tytułu jest też adres url strony. Po umieszczeniu słowa kluczowego w tytule i w adresie od razu zyskasz sporo punktów w rankingu wyszukiwarki oraz lepszą ocenę wśród penetrujących internet systemowych robotów Google.

Co jeszcze jest według czołowych i doświadczonych copywriterów przydatne w pozycjonowaniu stron www? Powinno się zwrócić dużą uwagę na wszelkiego typu znaczniki, inaczej – nagłówki. Za pomocą edytora HTML określamy je za pomocą znaków: h1, h2, h3. Natomiast kiedy używamy zwykłego edytora tekstu to są to zwyczajne nagłówki, które porządkują dany tekst czy artykuł. Dobrze by było, aby każdy Twój tekst SEO zawierał przynajmniej trzy nagłówki, gdzie powinna też być zawarta fraza kluczowa. Jest to bardzo pomocne w optymalizacji Twojej treści na stronie. Pamiętaj jednak, aby kilka nagłówków było bez takich fraz. W innym przypadku będzie to wyglądało nader podejrzanie dla robotów Google.

Warto zdecydować się na to, aby w kilku miejscach w naszym artykule zamieścić słowa kluczowe. Najlepiej by było gdyby występowały na początku, w środku i na samym końcu tekstu. Konkretnie w pierwszym oraz ostatnim akapicie, a najlepiej w pierwszym i ostatnim zdaniu.

Pozycjonowanie stron www będzie przebiegać o wiele szybciej jeżeli zastosujesz takie narzędzia edycji tekstu jak pochylenia, pogrubienia oraz podkreślenia fraz kluczowych. Będą przez to łatwiej znajdowane przez Google. Nie warto z tym jednak za bardzo przesadzić, ponieważ może się to odbić na czytelności wpisu. Wyróżnienia powinno się stosować głównie po to, żeby wyeksponować jakiś istotny fragment.

Dbając o te kilka rzeczy Twoja strona na pewno w niedługim czasie podskoczy w rankingach wyszukiwania Google i przyciągnie więcej czytelników.