Odkurzacz centralny venton vn160

Systemy centralnego odkurzania, w przeciwieństwie do starych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W tradycyjnych odkurzaczach filtry nie są w stanie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, które doznają się w wnętrzu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania istnieje i bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania jest jednak znacznie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w perspektyw rurek i przewodów, które zostaną pochowane w granicach, pod podłogą, a nawet nad sufitem.

System ogrzewania odkurzania wykonywa się z niewiele elementów. Podstawowym i najważniejszym z nich stanowi osoba centralna. Do niej dołączone są sztywne rury, które powodują do centrów ssących danych w granicach. Końcówkę elastycznego węża umieszcza się do najszybszego gniazdka także dzięki temu ważna już podejść do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna potrafi żyć modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Stanowi ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Wciąż jest umieszczona w wnętrzach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej kieruje się z silnika zaopatrzonego w turbinę, która sprawia podciśnienie. Elementem składowym istnieje więcej separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na mocniejsze plus słabsze. Im większy tym powietrze będzie właściwie przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają umieszczone w bloku w pierwszych pomieszczeniach. W domach jednorodzinnych do całkowitego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy jedynie jedno gniazdo ssące.