Nerwice i psychozy

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami stawały się częstym problemem w bieżących czasach. Wynika zatem ze naprawy naszego myślenia. Obecnie wszyscy jesteśmy łatwo i często brakuje nam momentu na urlop, relaks i regenerację. A jak rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

ObjawyNerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zazwyczaj są to bóle głowy, żołądka i serca. Może stać oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet niewielkie objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie przygodę spośród tego, że ich reakcje ciała nie są dość sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

FobieZaburzenia nerwicowe zwykle mieszają się z nowymi fobiami. Chory boi się pewnych spraw, więc jego ciało reaguje to w "ciekawy" i oryginalny sposób. Towarzyszy temu błąd motywacji, chęci do dzieła, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez ostatnie źli często skarżą się na kłopoty ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

LeczenieNajlepszą technologią w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze rezultaty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna zapomnieć "błędne koło". Pacjent zgodnie z psychiatrą analizuje po kolei różne postaci z wszystkiego życia, podczas jakich tworzył objawy nerwicy. Dzięki temu ogranicza się jego stres i chory oswaja się z pewnymi sytuacjami. W niektórych przypadkach niezbędne istnieje jednocześnie leczenie farmakologiczne. Ale same leki nie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zestawieniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre rezultaty.