Maszynka do tarcia i szatkowania

Surówki z kapusty są dużo interesującym smakiem do jakichś dań obiadowych – zawierają mnóstwo dobroczynnych bakterii oraz witamin, które są pomocą dla naszego systemu w niezgodzie z drobnoustrojami i chorobami. Dlatego o je jeść jak powszechnie, wzbogacone innymi warzywami.

Spośród potraw z dodatkiem szatkowanej kapusty najprostszymi są bigos, czy pierogi z kapustą, tudzież krokiety. Jeśli planujemy powyższe dania okazjonalnie, dla małej rodziny, do poszatkowania kapusty może nam pomóc ostry nóż, ewentualnie tarka do jarzyn. Jednak jeśli kroimy kapustę na miarę przemysłową, na model w przedsiębiorstwie produkującym surówki na bazie kapusty, lub nowe wyroby garmażeryjne, potrzebujemy urządzeń, które bardzo usprawnią prace swego biura, oraz sprawią, iż będziemy w mieszkanie szybciej przetworzyć kapustę. Dobra szatkownica do kasy to narzędzie elektryczne, z głębokim plus bezpiecznym wlotem na całe główki kapusty bądź ich fragmenty. Szatkownica wymaga być wyposażona w wysokie, dobrze zamocowane ostrza, zaś żyć ubezpieczona przed rozpryskiwaniem się resztek kapusty na boki.
Szatkownice do kapusty możemy nabyć w specjalnych sklepach z zaopatrzeniem dla garmażerii a z produktami gospodarstwa domowego. W szatkowaniu kapusty na kilka mniejszą stopę zapewne istnieć funkcjonalna manualna szatkownica – montuje się ją na całym naczyniu na rozdrobnioną kapustę, a potem przesuwa kapustę po ostrzach tarki. Zaleta takiego podejścia jest absolutnie konieczność wykorzystywania siły fizycznej do ostatniej funkcji, stąd i przy większych ilościach kapusty do rozdrobnienia lepiej zainwestować w elektryczną szatkownicę.
Kapusta jest warzywem niedrogim, dobrym i dużo wartościowym, oraz do ostatniego dostępnym we każdych sklepach przez cały rok. Dlatego powinniśmy pomyśleć o zakupie szatkownicy elektrycznej nawet do niewielkiego gospodarstwa domowego, gdyż dzięki niej szybciej i prosto będzie nam przygotować potrawy dotychczas uważane przez nas za zbyt czasochłonne i chcące męczącego szatkowania ręcznego kapusty. Z pewnością taka szatkownica będzie zgodną inwestycją, którą docenią domownicy.