Kasy fiskalne to powinnosc kazdego wlasciciela firmy

Nadeszły czasy w których urządzenia fiskalne są wymagane przez rozporządzenie. Są to urządzenia elektroniczne, służące do rejestracji utargu oraz kwot podatku należnego ze transakcji niehurtowej. Za ich brak pracodawca może zostać ukarany znaczną karą pienieżną, która znacznie przerasta jego zysk. Nikt nie chce więc ryzykować kontroli i mandatu.
Niejednokrotnie zdarza się, że firma prowadzone jest na ograniczonej przestrzenii. Pracodawca spinięża swoje towary w sieci, a w sklepie głownie je składuje więc jedyna niezajęta przestrzeń to ta, gdzie znajduje się biurko. Urządzenia fiskalne są jednak wtedy tak samo obligatoryjne jak w przypadku butiku zajmującego ogromną przestrzeń handlową.
Nie inaczej jest w przypadku osób, które pracują w terenie. Trudno wyobrazić sobie, że sprzedawca przenosi się z ciężką kasą fiskalną i pełnym zapleczem potrzebnym do jej pełnego użycia. Pojawiły się jednak na rynku, kasy fiskalne mobilne. Mają one niewielkie wymiary, mocne baterie i łatwą obsługę. Wyglądem przypominają terminale do obsługiwania kart kredytowych. Czyni to z nich doskonałe rozwiązanie do pracy mobilnej, a więc np. wtedy kiedy musimy osobiście udać się do klienta.
Urządzenia fiskalne są dodatkowo istotne dla samych odbiorców, a nie tylko dla właścicieli firm. Dzięki druczku kasowemu, który jest drukowany, kupujący ma prawo dokonania reklamacji zakupionego produktu. Ostatecznie to druk fiskalny stanowi jedyny dowód naszego zakupu. Jest także świadectwem, że przedsiębiorca prowadzi legalną działalność i odprowadza ryczałt od spieniężanych produktów i usług. Jeśli nadarzy nam się ewentualność, że kasy fiskalnej w butiku są odłączone lub stoją nieużywane możemy zgłosić to do urzędu, który wszczynie stosowne kroki prawne wobec pracodawcy. Grozi mu wtedy bardzo wysoka kara finansowa, a coraz częściej nawet sprawa w sądzie.
Urządzenia fiskalne wspomagają również pracodawcom kontrolować finanse w firmie. Pod koniec każdego dnia, drukowany jest bowiem sprawozdanie dobowe, a pod koniec miesiąca możemy wydrukować całe podsumowanie, które wskaże nam ile dokładnie zyskaliśmy pieniędzy. Dzięki temu możemy łatwo skontrolować, czy któryś z pracowników nie kradnie sobie naszych pieniędzy albo po prostu czy nasz interes jest rentowny.

Tu najdziesz kasy fiskalne