Jak wybrac kase fiskalna

Obowiązek używania kasy fiskalnej jest bardzo powszechny, dlatego nasz poradnik na pewno zainteresuje duże grono przedsiębiorców. Do wyboru kasy fiskalnej należy podchodzić z dużą rozwagą, zwracając uwagę na istotne parametry kas oraz ich rodzaje. Nie jest to łatwa tematyka. Generalnie, kasę fiskalną powinno się dobierać do konkretnego rodzaju działalności gospodarczej. Kasa fiskalna jaką wybrać?

Głównym kryterium odpowiedniego wyboru kasy fiskalnej jest rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej, dla której kupno urządzenia jest koniecznością. Urządzenia fiskalne możemy podzielić na: kasy fiskalne, wśród których mamy:

kasy jednostanowiskowe – są zdecydowanie bardzo liczną grupą kas fiskalnych dostępnych obecnie na rynku. Takie kasy w najnowszej formie, bez względu na rozmiar, mają możliwość współpracy z innymi urządzeniami, między innymi z wagą, czytnikiem kodów kreskowych lub komputerem. Można też kupić zwyczajną kasę fiskalną, która nie ma określonych udogodnień. Praktycznie mało kto przyłącza urządzenia zewnętrzne do kasy fiskalnej, mimo, że jest taka możliwość;

kasy przenośne – najistotniejszym elementem tego rodzaju kas jest ich mobilność. Zaopatrzone są one w akumulator, stabilizację rolek papieru, która stanowi zabezpieczenie przed przemieszczaniem się rolek w czasie przenoszenia kasy fiskalnej z miejsca na miejsce. Ważnym elementem technicznym kas przenośnych jest to, że są one bardzo odporne na złe warunki otoczenia, czyli na bardzo wysokie lub bardzo niskie temperatury i większą wilgotność powietrza. Klawiatura takich kas zwykle jest zrobiona z sylikonu lub gumy, przez co nie ma możliwości zalania wewnętrznych układów, które znajdują się w takiej kasie fiskalnej;

kasy systemowe – jest to grupa kas skierowana do dużych placówek handlowych. Mogą one współpracować w sieci z komputerem i innymi kasami. Dodatkowo są kompatybilne z innymi urządzeniami, które wpływają na przyspieszenie obsługi konsumenta, między innymi z wagą czy czytnikiem kodów kreskowych. Dodatkowo posiadają one osobne szuflady kasowe, które dzięki swoim licznym przegródkom pozwala uporządkować banknoty i tym samym ułatwia przyjmowanie i wydawanie pieniędzy.

kasy komputerowe – najnowsze kasy fiskalne, które są połączeniem komputera z drukarką fiskalną, wyposażone w monitor.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl