Innowacyjne technologie 2014

Zaraz po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego właściwego zastosowania. Wraz z rozwojem elektroniki i miniaturyzacji, innowacyjne technologie zaczęły badać i utrzymywać różne części życia. Twórcy maszyny mającej nie spodziewali się jak dużą marką będzie cieszył się ich wynalazek. A fakt, że praktycznie wszystek liczy w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Obecnie że jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, jaki nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od małych jednoosobowych firm, na zdrowych firmach kończąc – wszędzie te są mniej czy dużo zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie oraz księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie sukcesów i strat nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i fizycznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest dotowana przez dobre oprogramowanie. W lokalnych firmach, być może wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, ale o wiele wygodniej i dobrze jest zastosowań dedykowanego systemu. Doskonałym przypadkiem jest oprogramowanie symfonia, które potrafi w prywatnej możliwości bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w tym ponad księgowość.

Doskonałym przykładem zastosowania metod są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola pracownika jest szybko niska i skraca się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba chodzić do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji dzisiejszego świata. Co raz więcej łączy się tak zwanych inteligentnych domów, jakie to zaradzą same zadbać o prawidłowe oświetlenie, temperaturę w wnętrzach, i nawet uzupełnić zapasy jedzenia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii że być przerażająca, jednak powinien pamiętać, że w wszystkiej chwili można wyciągnąć wtyczkę.