Ile kosztuje program ksiegowy optima

System erp to inaczej planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Wykorzystując systemy informatyczne wspomaga wszystkie szczeble zarządzania przedsiębiorstwem. Systemy ERP są następcą systemów MRP II. Erp kwalifikują się na modułowe i zintegrowane. Istotnym elementem poszczególnych modułów jest wspólna baza danych. Moduły te wynikają innych obszarów: magazynowanie, planowanie produkcji, księgowość, zaopatrzenie, sprzedaż, płace, kadry, śledzenie realizowanych dostaw. Programem tworzącym w oparciu o system erp jest Optima. W wyjątkowy sposób kojarzy ze sobą poszczególne procesy przebywające w nazwie. Moduły dostępne są w kolejnych kategoriach:

– Optima Handel pozwala działowi logistyki na zarabianie z nauki z zakresu działu magazynu (kartoteki, stan magazynu, dostępna powierzchnia) i działu produkcyjnego śledząc zapotrzebowanie materiałowe. Idzie na prowadzenie magazynem i budowanie dokumentów handlowych i magazynowych jak przyjęcia zewnętrzne, wewnętrzne. W bliski sposób umożliwia inwentaryzację dostępnych towarów,
– Optima Płace oraz Kadry Plus polecane jest cienkim oraz małym firmom, dzięki regularnym aktualizacjom prawnym, zezwala na zachowanie rachunków zgodnie z prawymi ustawami. Moduł umożliwia generowanie licznych dokumentów, jak zestawienia urlopowe, ewidencje, wykresy, umowy i komentarze do umów. Pozwala dokonywać kosmetyki do list płacowych, rozliczać wszelkie rodzaje umów cywilno prawnych oraz tworzenie informacji dla PFRON,
– ERP Optima moduł Biuro Rachunkowe dedykowane jest osobom prowadzącym biura rachunkowe. Oprogramowanie dodaje się do uproszczenia prac biur rachunkowych, doradców podatkowych. Moduł rachunkowy istnieje w duzi zintegrowany z planem Comarch ERP Optima.

Wdrożone systemy erp serwis są elastyczne, ich korzystanie upraszczają procedury ważne w spółce, idą na oszczędzenie czasu, minimalizują prawdopodobieństwo pomyłek. W planie bliższego poznania się z życiem danego programu warto wziąć wersję demo widoczną na stronie internetowej.