Brak zgloszenia kasy fiskalnej konsekwencje

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma każdy przedsiębiorca, który wykonywa usługi czy robi sprzedaży na sytuację osób fizycznych i rolników pokrywających się na zasadzie ryczałtu. Do końca 2016 roku podatnicy mogą również korzystać z wybranych przywilejów podatkowych, bez potrzeb nabywania kas fiskalnych.

Kiedy nie ma celu posiadania kasy. Jednym z przepisów, który wchodzi do tyłu 2016 roku, jest przepis informujący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w poprzednim roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesu firm, które podjęły kampanię w toku trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do grupy miesięcy prowadzenia kampanie w poszczególnym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w programu przedsiębiorstw, jakie pragną wydawać paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjaliści i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, jakie nie rozpoczynają swoich pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy są obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w porządku natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których dotyczy limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą dostać kasę fiskalną w rozwoju 2 miesięcy po przejściu tego zakresu. Ten sam cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy sprzedają bilety na przejazdy pasażerskie z ofertą opłacenia ich w nietypowy metoda niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy spłacalibyśmy się na zasadzie faktur za wykonane usługi na sprawa osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili bardzo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż koniecznie wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, części do silników i jednych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.