Bocian bezplodnosc

Niepłodność u mężczyzn zrobiona jest przede każdym małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest efektem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną ilością plemników (mniej niż 20 mln w 1 ml czyli ich zmniejszoną ruchliwością.

Nacisk na ostatnie korzystają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste mienie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna. Czasem bezpłodność wywołana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w produktu przebytej infekcji czy urazu. Sprawia to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na prace rozrodcze wpływać mogą też choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym krokiem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana sposobu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na sytuację nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, można w efekty oraz warzywa oraz dostarczanie do organizmu witaminy I także C. Jeśli niepłodność jest wynikiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi przepisywane są hormony. Niedrożność nasieniowodów likwiduje się w poszczególnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność że być także podłoże genetyczne. Warto przyjąć to pod opiekę często w przypadku, gdy u kobiety dołączyło do kilku poronień z poziomu. Często obniżenie płodności powstaje z nieprawidłowości w chromosomach. Również stanowi toż mutacja genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności prawdopodobnie żyć wyjątkowo przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców potrafi istnieć niezwykle groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może wystąpić zapalny obrzęk jąder, które zawierać może niepłodność. Równie złe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać i o Systemie Kallmana. Stanowi ostatnie schorzenie genetyczne, które cechuje się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem i opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym schorzeniem występują bardzo delikatne jądra, prącie i niski poziom testosteronu. Wskazywania na leczenia maja pacjenci z zakresem jąder powyżej 2,5cm.